< Hasan Vardar İnşaat,altyapı, kanalizasyon ve rehabilitasyon, Tel : (0216) 517 62 28/Tel : (0312) 442 11 96

REHABİLİTASYON

KANAL TEMİZLİK

Kanal temizlem operasyonunda combine kamyon olarak tabir edilen yüksek basınc altında temizlik ve vakum yapabilen , aynı zamanda vakumladıgı kanalizasyon su ve malzemesini aritabilen ve tekrar temiz su olarak , kanal temizliginde kullanabilen araclarimizla hizmet vermekteyiz.

 

 Amac sadece kanalın temizlenmesi olmadigindan ozellikle goruntuleme esnasinda kanal durum tespiti yapıldgı icin temizlik operasyonu cok onemlidir.

(havalı kostebek kafasında konusma balonu icine yazılacak )Kesici ile Kanal Temizligi , Mevcut sartlarda temizligin yeterli olmadigi hallerde kanal icinde olusan conta cıkma problemleri , fenni olmayan parsel baglantilari, agac kokleri ve kanal ceperinde olusan tortularin kesilmesi , traslanmasi ve sonucta kanalin fenni hale getirilmesi icin kesici ilede operasyon gerekmektedir.


KANAL GÖRÜNTÜLEME


Görüntüleme operasyonunda görüntü tespit kayıt aracı diye tabir ettiğimiz araçlarımız kullanılmaktadır . Analog ve dijital ortamda fiber optik kablo ile bağlı kameralı robot vasıtası ile kanal içinde yapılan tespit ve ölçümler aracın içindeki entegre bilgisayar , DVD kayıt ortamında kayda alınır ve özel bir software vasıtası ile rapora dönüştürülür.İlgili idare için hazırlanan görüntü ve raporlar kanalın ihtiyacı olan tedavide önermektedir .

KANAL KAPLAMA


Temizlik-ve-görüntüleme-tespit operasyonları sonrası önerilen en kalıcı çözüm komple veya nokta kaplama rehabilitasyon yöntemleridir. Günümüz büyük şehirlerinde yoğun trafik ve cevre şartları göz önüne alındığında kazı yapmaksızın kanalların onarılması mecbur hale geldiğinden kazısız onarım metodu gün geçtikçe önem kazanmaktadir.Hammadde:LINER( Poliuretan kaplı,çok katlı polyester keçe.Çok daha ekonomik.Kanal, boru onarımında.50 yıla varan sağlamlık garantisinde.Isı ve basınca dayanıklı.Test-edilmiş-kalite guvencesinde.Hazırlık:Imprenasyon,recine emdirme)Liner malzemesi imprenasyon odasında özel yöntemler ile reçine ve yan komponentlerinin emdirilmesi ile kaplama imalatına hazır hale getirilir. Uygulama:Imalata hazır hale gelen Liner malzemesi yüksek basınçlı buhar kazanı ve buhar jeneratörü vasıtası ile kanal yada boru içine uygulanmasıdır .